Miłośnicy jazdy na nartach, Austrię uważają za jeden z kluczowych krajów, jeśli chodzi o wypoczynek zimowy. Region oferuje wiele kilometrów tras narciarskich, które są malowniczo położone. Dodatkowo każdy kurort oferuje usługę instruktora, a kuchnia austriacka z pewnością rozgrzeje ciało, po całym dniu zimowych szaleństw. Bliska odległość sprawia, że Austria jest jednym z największych ośrodków narciarskich w Europie.

Wyjazd na narty w Austrii – każdy znajdzie coś dla siebie

Fani sportów zimowych, takich jak tradycyjna jazda na nartach, czy snowboard nie wyobrażają sobie sezonu zimowego bez wyjazdu w Alpy. Warunki narciarskie w sezonie są wprost idealne. Dobra pogoda, mnóstwo świeżego śniegu, po którym można z radością szusować, czegóż chcieć więcej. Kolejnym plusem dla osób początkujących jest łatwy dostęp do szkółek narciarskich, gdzie pod czujnym okiem najlepszych instruktorów można z powodzeniem szkolić swoje umiejętności.

Jadąc po raz pierwszy do Austrii na narty, można pogubić się w mnogości ofert noclegowych i zimowych kurortów. Co warto odwiedzić w tym pięknym i malowniczym kraju?

Najlepsze ośrodki narciarskie w Austrii – gdzie na narty do Austrii?

N terenie Austrii znajduje się mnóstwo różnorodnych ośrodków zimowych i tras zjazdowych, dlatego też każdy narciarz znajdzie coś dla siebie. Niektóre z nich dostosowane są na wyjazd na narty z dziećmi. Jest to więc doskonała propozycja na zbliżające się ferie zimowe. Trasy zjazdowe są zróżnicowane, a miłośnicy sportów zimowych z pewnością znajdą swoje ulubione miejsce na narty w Austrii. Liczne stoki narciarskie są dostosowane i dla osób początkujących i średniozaawansowanych.

Fani białego szaleństwa będą mieć doskonałe warunki i wiele km tras narciarskich do całodziennej zabawy na świeżym powietrzu. Nowoczesne wyciągi, narciarstwo na najwyższym poziomie, dostosowana infrastruktura i całodzienne karnety to doskonały pomysł na zimową wycieczkę całych rodzin z dziećmi.

Zaplanuj wyjazd na narty w Austrii – top największych ośrodków narciarskich w Austrii

Obertauern – Ski hotel to doskonałe miejsce na spędzenie zimowych ferii z dziećmi. Teren uchodzi za królestwo białego puchu. Mało który teren może poszczycić się tak duża ilością śniegu. Obiekt ceniony jest przez narciarzy z całego świata. Wokół miejscowości rozmieszczonych jest aż 26 wyciągów, które obsługują łącznie 100 kilometrów tras zjazdowych, z których większość jest zdecydowanie łatwa, ponieważ teren nie jest tu zbyt stromy. Jednak największą atrakcją są dwie trasy Tauern Rund, które umożliwiają przejazd i powrót w to samo miejsce.

Bad Gastein – niezwykle malownicza dolina, która w czasie zimy przekształca się w biały i rozciągający się rozległy teren sportów zimowych. Szerokie, ale znacznie wymagające stoki, które sprawdzą się wielu narciarzom. Ponad 1000 metrów czystej zjazdowej przyjemności.

Kitzsteinhorn – niezwykły, bo pierwszy w całej Austrii lodowiec z prawdziwego zdarzenia. Jeden z nielicznych ośrodków, który daje pewność idealnej białej pokrywy. Cały rok śnieżnych przygód na wysokości ponad 3000 m n.p.m. Na położonym w  samym sercu Kaprun ośrodku sportów zimowych, odnajdą się przede wszystkim osoby początkujące, jak i rodziny z dziećmi. Malownicze, ale niezbyt trudne trasy zjazdowe przypadną każdemu do gustu. W czasie zabawy z powodzeniem można podziwiać niesamowite widoki.

Zell am see – Kuprun – miasteczko, które gwarantuje widoki zapierające dech w piersiach. Tutaj sezon trwa przez cały rok. W jednym skipassie można swobodnie korzystać z ponad 408 kilometrów tras klasy premium i aż 121 gondoli różnego rodzaju.

Ischgl – doskonałe trasy na najwyższym poziomie. Nowoczesne wyciągi, 45 gondoli i wyciągów krzesełkowych, przyciągające uwagę wydarzenia sportowe i gwarantowany śnieg do maja. Istny zimowy cud. Jeden z największych połączonych obszarów transgranicznych w Alpach.

Austria – bliska odległość od Polski gwarantem dobrej zimowej zabawy

Wyjechać na białe szaleństwo do Austrii zdecydowanie warto. Wartością dodaną jest fakt, że niektóre ośrodki gwarantują doskonałe warunki zjazdowe praktycznie przez cały rok. Z tego względu destynacja jest doskonałą propozycją, którą warto wziąć pod uwagę przy planowaniu odpoczynku w kurortach narciarskich. Wyjazd na narty do Austrii to propozycja nie tylko dla zaawansowanych narciarzy, ale i tych dopiero zaczynających swoją przygodę. Rozwinięta infrastruktura i baza noclegowa, pozwala korzystać z licznych atrakcji. Aromatyczna i rozgrzewająca kuchnia pełna różnorodnych smaków, którymi można się cieszyć w każdej chwili pobytu. Austriackie Alpy to propozycja najlepszych ośrodków narciarskich na świecie i dobrej, niekończącej się alpejskiej zabawy.