Gdzie najbliżej w góry z Łodzi? Najciekawsze miejsca blisko Łodzi, które warto zobaczyć

Gdzie najbliżej w góry z Łodzi można pojechać na jednodniowy wypad, aby móc zobaczyć ciekawe miejsca? Czy po drodze uda znaleźć się może skansen przyrody?

Może nie każdy wie, ale znajdując się blisko Łodzi można wypatrzyć Tatry przy dobre pogodzie. Łódź znajduje się w centralnej Polsce, więc dojechanie w góry nie będzie stanowić takiego problemu. Tym bardziej że w okolicach Łodzi można znaleźć doskonale skomunikowane trasy. Gdzie najbliżej w góry z Łodzi można jechać, aby móc się dobrze bawić?

Zamek na jednodniowy wypad lub na dłużej

Województwo łódzkie ma wiele możliwości do zaoferowania. Warto odwiedzić Zamek w Baranowie Sandomierskim, który zaprasza nie tylko na jeden dzień, ale na dłużej. Jest to piękna rezydencja. Właściwie to można śmiało powiedzieć, że jest to pałac, który jest z czasów późnego renesansu. Jeżeli ktoś jeszcze nie miał okazji do tego, aby nocować w zamku, to jak najbardziej może sobie na to pozwolić w drodze do Sandomierza lub do Gór Pieprzowych, które na pewno warto zobaczyć. Baranowo Sandomierskie to miejscowość, która leży na terenie województwa podkarpackiego. Można je odwiedzić jadąc w Bieszczady lub w Tatry.

Łódź – środek Polski i ciekawe miejsca do zobaczenia

Wiele osób ma świetne pomysły na to, aby w trakcie wyjazdu zobaczyć najciekawsze miejsca, które znajdują się niedaleko Łodzi. Na wszystkich czeka Uniejów. Urokliwe miejsce, gdzie można wynająć nawet pokoje na kilka nocy. Jeżeli ktoś będzie chciał faktycznie tego dokonać, to powinien wybrać zamek Arcybiskupów Gnieźnieńskich. To właśnie tutaj aktualnie znajduje się hotel. Nawet jeśli nikt nie będzie chciał tego dokonać, to i tak można wejść na tutejszy dziedziniec. W tej małej miejscowości znaleźć można także termy, które przez cały rok cieszą się wśród turystów olbrzymią popularnością.

Park Arkadia i Pałac Radziwiłłów w Nieborowie

Nie wszyscy wierzą w to, że zamiast tego murowanego pałacu, stał kiedyś drewniany dwór. Jednak wszystko zmieniło się w XVII wieku, kiedy powstało to imponujące miejsce. Warto wybrać ten pałac na sesję narzeczeńską lub poślubną. Nawet w centrum Łodzi nie uda się znaleźć tak pięknego miejsca. Pałac w Nieborowie można zwiedzać po uiszczeniu stosownej opłaty. Również, jeżeli chodzi o przylegające ogrody.

Ogród Romantyczny Heleny Radziwiłłowej w Arkadii pozwoli odkryć nowe zakątki, które znajdują się tak blisko Łodzi. Czasem nawet mieszkańcy łódzkiego miasta nie zdają sobie sprawy z tego, że tak pięknie można spędzić czas pod miastem. Znaleźć tu można ruiny różnych budynków. Nie można zapomnieć także o tym, że znajduje się tu także Świątynia Diany. Można się tu poczuć tak, jakby ktoś spacerował po starożytnych alejkach.

Tum, Łęczyca i geometryczny środek Polski

Tum i Łęczyca to dwie wsie, które znajdują się bardzo blisko siebie. Można dojechać do jednej z nich autem i bagażnikiem z rowerami. Tak, aby okolice móc zwiedzać aktywnie spalając przy tym kalorie. Kolegiata w Tumie należy do grona najstarszych zabytków, które można znaleźć na terenie tego województwa. Wiele osób jest zaskoczonych tym, że to właśnie w tym miejscu został umieszczony tak imponujących rozmiarów kościół.

W Łęczycy czeka na wszystkich zamek. Największe oblężenie przeżywa on w sierpniu. To właśnie wtedy urządzany jest tu turniej rycerski. Warto mieć się w Łęczycy na baczności. Kto wie czy któryś turysta nie będzie miał bowiem okazji do tego, aby spotkać Diabła Borutę.

W bliskiej okolicy znajduje się także geometryczny środek Polski. Można do niego śmiało podjechać rowerem. Jest to punkt, który znajduje się we wsi Bolków, w gminie Piątek.

Gdzie najbliżej w góry z Łodzi – rezerwat przyrody i inne atrakcje

Łódź znajduje się w takim miejscu, że blisko stąd nawet do Tomaszowa Mazowieckiego. Jeżeli chodzi o góry, to na wyciągnięcie ręki znajdują się Bieszczady, Tatry o których mowa była na początku, a także Karkonosze.

Po drodze czeka na wszystkich ogrom atrakcji. Zalew Sulejowski, Skansen Rzeki Pilicy, Zoo Safari, Arboretum w Rogowie, Maurzyce ze Skansenem Ziemi Łowickiej – weekendowy wypad poza Łódź można zaplanować bez trudu. Każdy będzie w stanie znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. Czeka tu niejeden zabytkowy zamek,  opancerzony ciągnik artyleryjski Luftwaffe i wiele innych.

Wypad z Łodzi w góry będzie doskonałym pomysłem. Dzięki temu będzie można odpocząć od zgiełku wielkiego miasta, a na dodatek będzie można odetchnąć świeżym powietrzem. Malownicze widoki będą w stanie ucieszyć każdą osobę, która szuka wytchnienia i chce pobyć chwilę dłużej ze swoją rodziną.