Zakopane to nie tylko szlaki górskie, ale przede wszystkim fantastyczny folklor. To miasto, a także okolice kryją w sobie wiele ciekawych miejsc, które koniecznie trzeba zobaczyć, będąc w tym mieście. Jeśli zdecydowałeś się na urlop w Zakopanem to koniecznie postaw na atrakcje dla dzieci i dorosłych, które przybliżą zwyczaje okolicznych mieszkańców i pozwolą zapoznać się z góralską kulturą. Warto również zwrócić uwagę na sztukę. Bardzo wielu artystów związanych z Zakopanem prezentuje swoje prace w różnych galeriach.

Co warto zwiedzić, zatrzymując się na 3 dni w Zakopanem? 8 największych atrakcji w Zakopanem, których nie możesz pominąć

Wybierając się na weekend do Zakopanego, koniecznie trzeba zobaczyć kilka atrakcji, które stanowią prawdziwą dumę tego miasta. Spacerując po Zakopanem, nie można pominąć:

  • Wielkiej krokwi, która staje się zimowym sercem miasta podczas skoków narciarskich,
  • Willi Koliba — Muzeum Stylu Zakopiańskiego, które zostało wybudowane zgodnie z projektem Stanisława Witkiewicza,
  • Papugarni Egzotyczne Zakopane, w której najmłodsi i dorośli mogą podziwiać wspaniałe okazy,
  • Domu do góry nogami, który jest najczęściej odwiedzany przez rodziny z dziećmi,
  • Muzeum Tatrzańskiego,
  • Podwodnego Świata Zakopane,
  • Muzeum oscypka w Zakopanem,
  • Krupówek, czyli głównego deptaka w Zakopanem.

Aby zwiedzić Zakopane, warto na to poświęcić kilka dni. Niezależnie od pory roku, w której zostanie zaplanowany wyjazd. Miasto to oferuje wiele różnych możliwości, które umilą czas turystów odwiedzających Zakopane.

Morskie Oko turystyczna atrakcja Tatrzańskiego Parku Narodowego — to miejsce warto odwiedzić podczas wizyty w Zakopanem

Każdy, kto zamierza odwiedzić Zakopane, powinien rozważyć wyjście na zakopiańskie szlaki. Z miasta można udać się na spacer wspaniałymi dolinami, które są bardzo często wybierane przez rodziny z małymi dziećmi. Jednak do najbardziej obleganych miejsc, w którym o każdej porze roku są prawdziwe tłumy, należy Morskie Oko. To najczęstszy górski cel turystów pragnących zobaczyć polskie Tatry. Ze szlaku prowadzącym na Morskie Oko można udać się również w innym kierunku, jak na przykład w Dolinę Pięciu Stawów, do której prowadzi szlak zielony. Wycieczka w Tatry to nie tylko te dwa miejsca. Sprawni fizycznie turyści mogą podziwiać widoki rozpościerające się z Giewontu, Czarnego Stawu, a także z Kasprowego Wierchu. Mniejszym szczytem, jednak równie uroczym, który stanowi atrakcję Zakopanego, jest Gubałówka, do której można dojechać kolejką, wyciągiem lub dojść pieszo. Jeśli jesteś żądny przygód i Gubałówka nie stanowi dla Ciebie wyzwania, to zdecydowanie warto wybrać się na Giewont. Każde z tych miejsc warto zobaczyć, planując wakacje zimowe lub letnie.

Atrakcje i ciekawe miejsca w Zakopanem dla dzieci — to miejsce warto zwiedzić w Zakopanem!

Atrakcji w Zakopanem nie brakuje, jednak rodziny z dziećmi bardzo często zastanawiają się, czy ich pociechy będą zadowolone z wyjazdu. Warto pamiętać, że Zakopane to stolica zimowego szaleństwa dlatego dla najmłodszych, ale tez dla starszych można będzie zorganizować kulig w Zakopanem. W okresie letnim przejażdżka po Zakopanem jest możliwa dzięki bryczkom zaprzężonym we wspaniałe konie. Dzieci z pewnością zainteresuje Wielka Krokiew w Zakopanem, w okół której gromadzi się publiczność podczas organizowanych skoków narciarskich. To miejsce można zobaczyć właśnie podczas malowniczej przejażdżki po Zakopanem. Warto o niej pamiętać również latem. W stolicy polskich tatr można też skorzystać oferty, którą przygotował Aquapark Zakopane i papugarnia w Zakopanem. Planując odwiedzić te miejsca, musisz wiedzieć, że Papugarnia Egzotyczne Zakopane to największa papugarnia w regionie, do której przybywa wielu spragnionych wrażeń turystów.

Zakopane i Podhale zimową stolicą polskich Tatr — to górskie miejsce, do którego warto wybrać się z dziećmi

Zdecydowanie Zakopane to największa atrakcja turystyczna Tatr w sezonie zimowym i letnim. Co roku do Zakopanego przyjeżdża tysiące turystów, którzy chcą cieszyć się klimatem tego pięknego miasta położonego w górach. Będąc w Zakopanem, warto poznać atrakcje regionu i postawić na dłuższy pobyt w Zakopanem. Zdecydowanie to miasto, którego piękna nie da się dostrzec, będąc tam przelotem.  Zakopane ma do zaoferowania bardzo wiele dlatego, warto skorzystać ze wszystkich możliwości. Jeśli zależy Ci na wyjątkowym miejscu do wypoczynku, to pomyśl o rezerwacji noclegu na szczycie Gubałówki, skąd rozpościera się widok na panoramę na Zakopane. Ciekawych miejsc noclegowych z widokiem na Zakopane i Tatry nie brakuje, a to ogromna atrakcja tego uroczego regionu. Górski teren, który otacza miasto, dodaje mu wyjątkowości i unikalności, o czym doskonale wiedzą mieszkańcy, a także sam burmistrz miasta Zakopane, dbający o  przestrzeń publiczną.

Planujesz urlop? W takim razie postaw na atrakcje, które oferuje Zakopane. Warto również odwiedzić okoliczne miejscowości, dla których samo miasto bardzo często stanowi bazę wypadową. Okolice Zakopanego są równie piękne i warte podziwiania, o czym nie można zapominać. Poznaj atrakcje turystyczne w Zakopanem i wspaniałe zabytki budownictwa ludowego w Zakopanem.