Jakie pasmo górskie warto odwiedzić? Gdzie najbliżej w góry z Warszawy jest? Wiele osób się nad tym zastanawia, ponieważ nie mają zamiaru spędzać długich godzin w aucie.

Dla wielu osób, które żyją na co dzień w zatłoczonej i głośnej Warszawie, to nie lada atrakcja wyjechać w Karkonosze, Bieszczady, Góry Świętokrzyskie. Tym bardziej że polskie góry są w stanie zaoferować ogromne ilości świeżego powietrza. Gdzie najbliżej w góry z Warszawy można pojechać z dziećmi?

Bieszczady – góry blisko Warszawy

Warto pojechać w góry właśnie tutaj. Chociażby dlatego, że to właśnie tutaj był kręcony serial Wataha. Torfowisko Tarnawa to nie lada atrakcja, która pozwala spacerować po drewnianych kładkach z widokiem na Bieszczady. Warto zaplanować wycieczkę w góry, aby zobaczyć Mała i Wielka Rawka. Są to szczyty, które są łatwe do zdobycia, więc można tu udać się z dziećmi. Połonina Wetlińska, Chatka Puchatka, Tarnica – najwyższy szczyt tego regionu – nie brakuje tu szlaków turystycznych, które warto przejść. Każda wędrówka okazać się męcząca, nie ma co ukrywać.Jednak tutejsze malownicze widoki są w stanie wynagrodzić wszelkie trudy.

Karkonosze – jedno z najpiękniejszych miejsc w górach

Warto znaleźć czas, aby wyjechać z Warszawy właśnie tutaj. Do miejsca, gdzie czeka Szklarska Poręba i Karpacz. Piękny krajobraz będzie można podziwiać ze Śnieżki i Szrenicy. Dwa wodospady – Kamieńczyk i Szklarski – możliwe są do zdobycia na własnych nogach, ale także samochodem. Na terenie Karkonoskiego Parku Narodowego można znaleźć wiele unikatowych okazów fauny i flory. Leżące na terenie Karpacza Muzeum Techniki i Budowli z Klocków Lego przyciąga rodziny z dziećmi. Karkonosze to dobry pomysł na aktywny wypoczynek, gdzie można wybrać się nawet samodzielnie. Po wielu wędrówkach z przyjemnością będzie można położyć się do łóżka, które może czekać np. w schronisku.

Gdzie najbliżej w góry z Warszawy? Tatry

Spędzić czas z bliskimi można właśnie w Tatrach, których chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Zawsze można tu liczyć na piękne widoki. Łatwo dotrzeć z Warszawy do Zakopanego, które może stać się idealną bazą wypadową do tego, aby zobaczyć wszystkie najważniejsze atrakcje turystyczne. Można zaliczyć do nich Morskie Oko. Dolinę Kościeliska, Giewont, Gubałówkę, Kasprowy Wierch. Można także odwiedzać wszystkie muzea, których nie brakuje w samym Zakopanym oraz w okolicach.

Pieniny z Warszawy

Dojazd tutaj nie będzie stanowić żadnego problemu. Warto tu przyjechać, ponieważ czeka tutaj Spływ Dunajcem na tratwach. Można sprawdzić czy uda się dojść na Trzy Korony o własnych siła. Jezioro Czorsztyńskie i sąsiadujący zamek zaliczyć można do takich koniecznych do zobaczenia. Warto cieszyć się pięknem tutejszych gór, które pozwoli chociaż na chwilę zapomnieć o troskach dnia codziennego.

Gdzie najbliżej w góry z Warszawy? Góry Świętokrzyskie i Beskid Śląski

Każde z tych miejsc ma wiele do zaoferowania. Góry Świętokrzyskie zapraszają do Zamku Królewskiego w Chęcinach, na Świętokrzyską Polanę, ale także do Jaskini Raj. Tutaj także znajduje się Park Rozrywki i Miniatur Sabat Krajno oraz Rezerwat Przyrody Kadzielnia.

Beskid Śląski to m.in. Szczyrk, Wisła, Żywiec. Na wyciągnięcie ręki znajduje się Bielsko-Biała oraz Szyndzielnia. Pod szczytem Babiej Góry znajduje się punkt widokowy. W samym Bielsku na pewno znajdzie się dobra restauracja, gdzie będzie można zjeść dobre śniadanie, obiad lub kolację.

Gdzie najbliżej w góry z Warszawy? Jak widać, trochę tych miejsc jest na mapie Polski. Do większości można dojechać w kilka godzin. Jeżeli ktoś wyjedzie bladym świtem, w górach będzie mógł spędzić ogromną ilość czasu. Każdy przewodnik będzie w stanie wskazać idealne miejsce dla miłośników wędrówek po szlakach turystycznych, ale także dla tych, którym wystarczy ławka do kontemplowania piękna i uroku gór. Są to tak atrakcyjne regiony, które są dobre zarówno dla początkujących, jak również dla tych, którzy z chodzeniem po górach nie mają żadnego problemu.