Polskie góry są naprawdę piękne. Warto więc zastanowić się nad tym, gdzie w góry na weekend można wyjechać z najbliższymi.

Nie każdy szlak górski jest wyzwaniem, jeżeli chodzi o jego przejście. Może nikt nie będzie wspinał się na Rysy (2501 m n.p.m.), ale można chociażby odwiedzić Beskid Żywiecki, które są idealne na weekendowy wypad. Gdzie w góry na weekend? Wyjazd w góry z rodziną to doskonały pomysł na wspólne spędzenie czasu.

Bieszczady – idealne góry na weekend

Idealne miejsce na weekend w górach. W szczególności, jeżeli ktoś chciałby się przekonać, że w Polsce nadal istnieją miejsca, gdzie dzika natura, spokój i cisza są możliwe. Najwyższy szczyt Bieszczad to Tarnica, gdzie każda osoba będzie w stanie dojść. Bieszczadzki Park Narodowy zaprasza do rezerwatu żubrów. Są to idealne polskie góry na weekend, gdzie czeka Bieszczadzka Kolej Wąskotorowa, Szlak Architektury Drewnianej, Połonina Wetlińska, Źródła Sanu i wiele innych.

Gdzie w góry na weekend? Pieniny zapraszają

To pasmo górskie, gdzie można znaleźć Jezioro Czorsztyńskie. Nie można zapomnieć o tym, że to właśnie tu na tratwach można wybrać się na spływ Dunajcem. Po drodze będzie można podziwiać wiele malowniczych widoków. Wędrówka na Trzy Korony da wszystkim ogromną satysfakcje. Warto wybrać się w góry zimą, a także latem, wiosną i jesienią, ponieważ można tu aktywnie spędzić czas dochodząc m.in. do Sokolicy, gdzie rośnie sosna, która ma aż 500 lat!

Tatry na weekend w górach

Tutaj sezon turystyczny trwa przez cały rok. Będąc tutaj warto sprawdzić czy uda się samodzielnie dojść na Kasprowy Wierch. Jeżeli nie, to można chociaż spróbować na Gubałówkę. Dobrą bazą wypadową będzie Zakopane, ponieważ to właśnie stąd rozchodzi się większość szlaków. Warto pojechać do Doliny Pięciu Stawów, Tatrzańskiego Parku Narodowego, Morskiego Oka. Warto pojechać w góry na weekend właśnie tutaj, aby móc poznać prawdziwego ducha Tatr.

Karkonosze – weekendowy wypad z bliskimi

Tutaj właśnie czeka na wszystkich Śnieżka, która możliwa jest do zdobycia (w pewnej części) dzięki tutejszym wyciągom. Jest to idealna propozycja dla rodzin z dziećmi, którzy nie mają tak dużo sił do chodzenia. Chyba można śmiało powiedzieć, że to prawie najsłynniejsze pasmo górskie w Polsce, gdzie znajduje się Karpacz oraz Szklarska Poręba. Wiele osób obiera sobie te miejscowości na wypad w góry na weekend, ale także na ferie zimowe. Ze Śnieżki można przejść na Szrenicę. Na górze czeka PTTK Samotnia, które gości turystów już od wielu lat.

Góry Stołowe – idealne na górski wypad

Przyciągają, ponieważ na ich terenie znaleźć można wiele uzdrowisk, które słyną ze swoich leczniczych wód. Mowa tu m.in. o Polanicy Zdrój, Dusznikach Zdrój. Warto zobaczyć, jakie atrakcje dla wszystkich turystów ma Kłodzko. Nie można tu nie jechać na weekend, ponieważ na wszystkich czeka tu Szczeliniec Wielki. Tutaj także czekają Błędne Skały ze swoim labiryntem. Można spędzić weekend tu z dziećmi, aby odpocząć i zregenerować siły.

Gdzie w góry na weekend? Beskidy, Góry Świętokrzyskie i inne

Do najciekawszych miejsc zaliczyć można Beskid Śląski, gdzie czeka m.in. Barania Góra, a także Szyndzielna, która znajduje się w Bielsko-Białej. Góry Świętokrzyskie zapraszają do Jaskini Raj, a także do Muzeum Minerałów i Skamieniałości w Świętej Katarzynie. Karpaty to nie tylko polskie pasmo górskie. Ciągnie się ono przez Austrię, Czechy, Słowację, Węgry, Serbię, Ukrainę oraz Rumunię.

Swoją tajemniczością przyciąga Babia Góra. Góry Sowie to także znane pasmo górskie leżące w Polsce. Są one idealne dla rodzin z małymi dziećmi. Nie brakuje ciekawych miejsc w górach, które warto odwiedzić o każdej porze roku. Zawsze będzie można liczyć na piękne widoki. Każda wycieczka w góry będzie w stanie zmęczyć, ale w pozytywny sposób. Na tyle, że już niedługo każdy będzie chciał znaleźć inne miejsca w Polsce w górach, gdzie będzie mógł pojechać z osobami bliskimi. Pobyt w górach polecany jest także ze względów zdrowotnych dla wielu turystów.